Ostatní materiály

Nomex® od DuPont

Nomex

Nomex® je meta-aramidové vlákno se silnou odolností proti vysokým teplotám. Výroba Nomexových® vláken byla vyvinuta na začátku 60. let 20. století a uvedena na trh v roce 1967 americkou společností DuPont. Při podobné tažné pevnosti jako polyamidová vlákna se Nomex® při 370 °C začne rozkládat a při 400 °C zuhelnatí.

 

 

Teijinconex® od Teijin Limited

Teijinconex®

Teijinconex® je meta-aramidové nehořlavé vlákno od společnosti Teijin. Vynikající nehořlavost materiálu Teijinconex® dosahuje tepelné odolnosti i přes 400 ℃ a zabraňuje tavení a lepení tkaniny na kůži. Ve srovnání s jinými nehořlavými materiály má Teijinconex® také vyšší pevnost. Společnost Teijin vyvíjí také Teijinconex®neo, barevné meta-aramidové vlákno s vysokou tepelnou odolností. Meta-aramidová vlákna společnosti Teijin v průběhu desetiletí významně přispěla k rozvoji ochranných oděvů v Severní Americe, Evropě a Japonsku.

 
 

Cordura® Advanced Fabrics od INVISTA

Cordura

Cordura® je souhrn technologií tkanin na bázi syntetických vláken. Tkaniny Cordura® jsou k dispozici v široké škále konstrukcí, gramáží a estetických provedení, včetně verzí určených především pro odolnost proti roztržení a zachování barev navržených speciálně pro vojenské využití. Cordura® je 2x odolnější než klasický nylon a 3x odolnější než polyester.